nordi.pl - wakacje nad morzem
Aktualna Prognoza Pogody dla Półwyspu Helskiego władysławowo pokoje gościnne tanie noclegi nad morzem ABC Calendar Kalendarz Imprez i Wydarzeń
 
 

Spa i zdrowie

SPA - sanus per aquam – do zdrowia przez wodę - czy jest lepsze miejsce do realizowania tego hasła niż Pomorze i Pojezierza? Tutaj w czystym morskim powietrzu rozpylony jest jod w niespotykanym gdzie indziej stężeniu. To do tutejszych kurortów i uzdrowisk od dziesięcioleci przyjeżdżają wczasowicze i kuracjusze dla poratowania zdrowia i porawienia kondycji. Mogą tu nie tylko nawdychać się jodu, odetchnąć świeżym powietrzem i zwolnić biegu do tempa leniwego spaceru po piasku plaży, czy omszałej leśniej ścieżce, ale także poddać się dobroczynnym zabiegom oferowanym przez gabinety kosmetyczne i centra odnowy biologicznej. O figurę i formę można także zadbać korzystając z niezliczonych klubów fitness i różnorodnych obiektów sportowych umożliwiających uprawianie nieograniczonej wręcz ilości dyscyplin sportowych.

Farmy piękności, wczasy odchudzające, treningi poprawiające kondycję, centra SPA z saunami, kapsułami, promiennikami podczerwieni – wykorzystują najnowocześniejszą technologię i wiedzę medyczną do wyszczuplania, modelowania, odtruwania i ujędrniania ciała. Gabinety rehabilitacyjne oferują masaże lecznicze, sportowe, relaksacyjne i formujące w trudnej do ogarnięcia ofercie, której zabiegi pochodzącą zarówno z rodzimej tradycji, ale także zaczerpnięte są z technik blisko- i dalekowschodnich. Można dać się ugniatać, natrzeć czekoladą, “zamrozić” i nie wiadomo co jeszcze, ale po wyjściu z takiego gabinetu pewni jesteście, że niezłe z was ciacho!
Salony kosmetyczne
Park Wodny w Darłowie
W Darłowie znajduje się również nowoczesny Park Wodny, jeden z największych w Polsce. Duże i małe zjeżdżalnie, hydromasaże, bicze wodne, jacuzzi, kilka basenów, z czego jeden olimpijski - to tylko niektóre atrakcje Parku.
Aquapark - Sopot
Jest jednym z największych i najciekawszych zespołów basenowych w Polsce. Przygotowano tu atrakcje dla każdego bez względu na wiek. Park oferuje, kompleksowe usługi rekreacyjne i relaksacyjne. Na dzieci czekają specjalne brodziki a w nich gejzery, armatki wodne, zwierzęta tryskające wodą, kompleks zjeżdżalni. Każdy może rozluźnić się w basenach rekreacyjnych, spacerować w grotach z wodospadem, skorzystać z hydromasażu, czy zjechać ośmiometrową zjeżdżalnią o trzech torach w tym jedna niezwykle atrakcyjna tzw. kamikadze lub skorzystać z masaży perełkowych. Na amatorów kąpieli w górskim potoku przygotowano jedyną w Polsce „dziką rzekę” o długości 71 metrów i różnicy poziomu 6 metrów, w której korycie woda przepływa z prędkością 600 litrów na sekundę. Na terenie obiektu można skorzystać z sauny, zagrać w kręgle, zrobić zakupy w sklepiku sportowym i smacznie zjeść korzystając z bogatego menu jakie oferuje tutejsza restauracja.
Ośrodek Przygotowań Olimpijskich
Cetniewo, które jest jedną z dzielnic Władysławowa, słynie z Centralnego Ośrodka Sportowego, położonego w samym centrum tej miejscowości. OSO "CETNIEWO" jest ośrodkiem przygotowań olimpijskich, z racji czego często gości gwiazdy polskiego sportu. Szkoli się tu najlepszych sportowców, członków kadry narodowej. Obiekt składa się z boisk, hal do uprawiania różnych sportów, basenu, który pełni funkcje pływalni miejskiej, i hotelu. W budynku pływalni znajduje się Centrum Rehabilitacji, w którym pracują doskonali fachowcy. Stołówka hotelowa oferuje znakomicie wyważone wyżywienie w systemie bufetu szwedzkiego.