nordi.pl - wakacje nad morzem
Kalendarz imprez Lato 2018 Aktualna Prognoza Pogody dla Półwyspu Helskiego władysławowo pokoje gościnne tanie noclegi nad morzem

 
 

Rozrywka, Sport

Wakacje to czas na relaks. Jak wiadomo, każdego co innego interesuje i co innego rozrywa. Dla jednych będzie to więc głośna dyskoteka, a dla innych szum wiatru w uszach na żaglówce. Ktoś lubi pochylić sie nad wędką, a inny ryzykując życiem, skakać z mostu na gumowej linie. Nie ma sprawy, wszystko jest w Północnej Polsce. Niezliczona ilość pubów i restauracji dostarcza podniet dla podniebienia, no i nie trzeba samemu gotować. Niektóre potrawy regionalne mogą być dla turystów przemiłą niespodzianką, a pamiątką z wakacji będzie przepis na potrawę regionalną, jakąś kwasicę czy parzybrodę. Przez całe wakacje miasta nadmorskie urządzają koncerty na plażach, a pojezierza w stanicach i wioskach żeglarskich. Można potańczyć i pośpiewać. Na wieczorną imprezę można przyjść wprost z plaży, nie zmieniając nawet szortów surferskich na strój wieczorowy - tak łatwiej pokazać imponującą opaleniznę i grę mięśni u tych, co szczególnie upodobali sobie aktywny wypoczynek. To kajciarze, glajaciarze, paralotniarze i nawet... bojerowcy, bo zimą też jest tu co robić.
Kogo pociąga aktywny wypoczynek i historia może wziąć udział w turnieju rycerskim, albo w wyprawie poszukiwaczy skarbów, które organizują zamki gotyckie Mazur i Pomorza. Dobrym połączeniem aktywności i zdobywania wiedzy są pokazy rekonstrukcji historycznych połączonych z wystawą starych pojazdów czy mundurów.
Dla dobrego samopoczucia i relaksu można też zażyć dobrodziejstw SPA, klubów fitness i centrów odnowy biologicznej. Masaże, kąpiele, okłady w rękach fachowców i uroczych wnętrzach - wszystkiego pod dostatkiem tam, gdzie akurat jedziesz.