nordi.pl - wakacje nad morzem
Aktualna Prognoza Pogody dla Półwyspu Helskiego władysławowo pokoje gościnne tanie noclegi nad morzem ABC Calendar Kalendarz Imprez i Wydarzeń
 
 

Rozrywka, Sport

Wakacje to czas na relaks. Jak wiadomo, każdego co innego interesuje i co innego rozrywa. Dla jednych będzie to więc głośna dyskoteka, a dla innych szum wiatru w uszach na żaglówce. Ktoś lubi pochylić sie nad wędką, a inny ryzykując życiem, skakać z mostu na gumowej linie. Nie ma sprawy, wszystko jest w Północnej Polsce. Niezliczona ilość pubów i restauracji dostarcza podniet dla podniebienia, no i nie trzeba samemu gotować. Niektóre potrawy regionalne mogą być dla turystów przemiłą niespodzianką, a pamiątką z wakacji będzie przepis na potrawę regionalną, jakąś kwasicę czy parzybrodę. Przez całe wakacje miasta nadmorskie urządzają koncerty na plażach, a pojezierza w stanicach i wioskach żeglarskich. Można potańczyć i pośpiewać. Na wieczorną imprezę można przyjść wprost z plaży, nie zmieniając nawet szortów surferskich na strój wieczorowy - tak łatwiej pokazać imponującą opaleniznę i grę mięśni u tych, co szczególnie upodobali sobie aktywny wypoczynek. To kajciarze, glajaciarze, paralotniarze i nawet... bojerowcy, bo zimą też jest tu co robić.
Kogo pociąga aktywny wypoczynek i historia może wziąć udział w turnieju rycerskim, albo w wyprawie poszukiwaczy skarbów, które organizują zamki gotyckie Mazur i Pomorza. Dobrym połączeniem aktywności i zdobywania wiedzy są pokazy rekonstrukcji historycznych połączonych z wystawą starych pojazdów czy mundurów.
Dla dobrego samopoczucia i relaksu można też zażyć dobrodziejstw SPA, klubów fitness i centrów odnowy biologicznej. Masaże, kąpiele, okłady w rękach fachowców i uroczych wnętrzach - wszystkiego pod dostatkiem tam, gdzie akurat jedziesz.