nordi.pl - wakacje nad morzem
Aktualna Prognoza Pogody dla Półwyspu Helskiego władysławowo pokoje gościnne tanie noclegi nad morzem ABC Calendar Kalendarz Imprez i Wydarzeń
 
 

Przyroda, natura, cisza i spokój

Północna Polska to ogomny obszar o niezwykłej różnorodności krajobrazu. Są tu jeziora, rzeki, morze, bory, puszcze, a także ziemie zagospodarowane przez uprawy. Na tych terenach miłośnik przyrody znajdzie liczne parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty, ścieżki edukacyjne, ruchome wydmy, ogrody botaniczne i zupełnie niezniszczone ręką ludzką bezdroża i łąki o niezwykle malowniczym krajobrazie, który ukoi zmęczone miastem oko.
Historia geologiczna ukształtowała ten teren tak, jakby chciała zgromadzić w jednym miejscu wszystko, co potrzebne jest na wakacje i to dla każdego rodzaju turysty.

Pojezierza to raj dla kajakarzy i żeglarzy. Pomorze to plaże i kąpiele morskie. Wędkarze mają szeroki wybór łowisk, mogą wybrać się kutrem na wyprawę morską. Wszędzie powstają nowe ścieżki dla rowerzystów, ale są też istniejące od dawna stare szlaki, czasem zarośnięte, które przecierają właściciele nieco wytrzymalszych rowerów. Każdy miłośnik ptaków wie, gdzie szukać siedlisk lęgowych rzadkich ptaków od Wolina po Biebrzę, wszędzie coś się znajdzie dla człowieka z lornetką.

A jeśli chcesz obcować z naturą bez pośrednictwa wędki, roweru czy windsurfingu - znajdziesz tu wspaniałe miejsca na postawienie leżaka.